C0805C220J1GAC7210 C0805C220J1GAC7210
C0805C220J1GAC7210
Part Number
C0805C220J1GAC7210
Description
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 0805
Data sheet
C0805C220J1GAC7210.pdf
Series
SMD Comm C0G
    Specifications
    SeriesSMD Comm C0G
    Part StatusActive
    Capacitance22pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.035" (0.88mm)