C062C472K1G5CA C062C472K1G5CA
C062C472K1G5CA
Part Number
C062C472K1G5CA
Description
CER CAP
Data sheet
C062C472K1G5CA.pdf
Series
LDD Comm C0G
    Specifications
    SeriesLDD Comm C0G
    Part StatusActive
    Capacitance4700pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)