C062C334M5R5CA C062C334M5R5CA
C062C334M5R5CA
Part Number
C062C334M5R5CA
Description
CER CAP
Data sheet
C062C334M5R5CA.pdf
Series
LDD Comm X7R
    Specifications
    SeriesLDD Comm X7R
    Part StatusActive
    Capacitance0.33µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)