C0603X820K5HAC7867 C0603X820K5HAC7867
C0603X820K5HAC7867
Part Number
C0603X820K5HAC7867
Description
CAP CER 0603 82PF 50V ULTRA STAB
Data sheet
C0603X820K5HAC7867.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance82pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientX8R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.037" (0.95mm)