C0603C680J5GACAUTO7411 C0603C680J5GACAUTO7411
C0603C680J5GACAUTO7411
Part Number
C0603C680J5GACAUTO7411
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0603
Data sheet
C0603C680J5GACAUTO7411.pdf
Series
SMD Auto C0G
    Specifications
    SeriesSMD Auto C0G
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Capacitance68pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)