C0603C470K1HACAUTO C0603C470K1HACAUTO
C0603C470K1HACAUTO
Part Number
C0603C470K1HACAUTO
Description
CAP CER 0603 47PF 100V ULTRA STA
Data sheet
C0603C470K1HACAUTO.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance47pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientX8R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)