C0603C221K5RACAUTO7411 C0603C221K5RACAUTO7411
C0603C221K5RACAUTO7411
Part Number
C0603C221K5RACAUTO7411
Description
CAP CER 220PF 50V X7R 0603
Data sheet
C0603C221K5RACAUTO7411.pdf
Series
SMD Auto X7R
    Specifications
    SeriesSMD Auto X7R
    Part StatusActive
    Capacitance220pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive, Bypass, Decoupling
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)