C0603C181J8HACAUTO C0603C181J8HACAUTO
C0603C181J8HACAUTO
Part Number
C0603C181J8HACAUTO
Description
CAP CER 0603 180PF 10V ULTRA STA
Data sheet
C0603C181J8HACAUTO.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance180pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated10V
    Temperature CoefficientX8R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)