C0603C130J3HACAUTO C0603C130J3HACAUTO
C0603C130J3HACAUTO
Part Number
C0603C130J3HACAUTO
Description
CAP CER 0603 13PF 25V ULTRA STAB
Data sheet
C0603C130J3HACAUTO.pdf
Series
SMD Auto X8R HT150C
    Specifications
    SeriesSMD Auto X8R HT150C
    Part StatusActive
    Capacitance13pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientX8R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, High Temperature
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)