C0603C130G8HAC7867 C0603C130G8HAC7867
C0603C130G8HAC7867
Part Number
C0603C130G8HAC7867
Description
CAP CER 0603 13PF 10V ULTRA STAB
Data sheet
C0603C130G8HAC7867.pdf
Series
SMD Comm X8R HT150C
    Specifications
    SeriesSMD Comm X8R HT150C
    Part StatusActive
    Capacitance13pF
    Tolerance±2%
    Voltage - Rated10V
    Temperature CoefficientX8R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, High Temperature
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)