C0603C121M8HACAUTO C0603C121M8HACAUTO
C0603C121M8HACAUTO
Part Number
C0603C121M8HACAUTO
Description
CAP CER 0603 120PF 10V ULTRA STA
Data sheet
C0603C121M8HACAUTO.pdf
Series
SMD Auto X8R HT150C
    Specifications
    SeriesSMD Auto X8R HT150C
    Part StatusActive
    Capacitance120pF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated10V
    Temperature CoefficientX8R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, High Temperature
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)