C0603C121M4HACAUTO C0603C121M4HACAUTO
C0603C121M4HACAUTO
Part Number
C0603C121M4HACAUTO
Description
CAP CER 0603 120PF 16V ULTRA STA
Data sheet
C0603C121M4HACAUTO.pdf
Series
SMD Auto X8R HT150C
    Specifications
    SeriesSMD Auto X8R HT150C
    Part StatusActive
    Capacitance120pF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated16V
    Temperature CoefficientX8R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, High Temperature
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)