C052C470J2G5CA C052C470J2G5CA
C052C470J2G5CA
Part Number
C052C470J2G5CA
Description
CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 RADIAL
Data sheet
C052C470J2G5CA.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance47pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated200V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)