C052C102K1G5TA C052C102K1G5TA
C052C102K1G5TA
Part Number
C052C102K1G5TA
Description
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 RAD
Data sheet
C052C102K1G5TA.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance1000pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)