C0402C820K8HACAUTO C0402C820K8HACAUTO
C0402C820K8HACAUTO
Part Number
C0402C820K8HACAUTO
Description
CAP CER 0402 82PF 10V ULTRA STAB
Data sheet
C0402C820K8HACAUTO.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance82pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated10V
    Temperature CoefficientX8R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)