C0402C682M3RECAUTO7411 C0402C682M3RECAUTO7411
C0402C682M3RECAUTO7411
Part Number
C0402C682M3RECAUTO7411
Description
CAP CER 0402 6.8NF 25V X7R 20%
Data sheet
C0402C682M3RECAUTO7411.pdf
Series
ESD SMD Auto X7R
    Specifications
    SeriesESD SMD Auto X7R
    Part StatusActive
    Capacitance6800pF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive, ESD Protection
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)