C0402C104K3PAC7411 C0402C104K3PAC7411
C0402C104K3PAC7411
Part Number
C0402C104K3PAC7411
Description
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0402
Data sheet
C0402C104K3PAC7411.pdf
Series
SMD Comm X5R
    Specifications
    SeriesSMD Comm X5R
    Part StatusActive
    Capacitance0.1µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientX5R
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)