C0402C102KMGEC7411 C0402C102KMGEC7411
C0402C102KMGEC7411
Part Number
C0402C102KMGEC7411
Description
CAP CER 0402 1NF 63V C0G 10%
Data sheet
C0402C102KMGEC7411.pdf
Series
ESD SMD Comm C0G
    Specifications
    SeriesESD SMD Comm C0G
    Part StatusActive
    Capacitance1000pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated63V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    Ratings-
    ApplicationsESD Protection
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)