1812Y6300680GCR 1812Y6300680GCR
1812Y6300680GCR
Part Number
1812Y6300680GCR
Description
CAP CER 68PF 630V C0G/NP0 1812
Data sheet
1812Y6300680GCR.pdf
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance68 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated630V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C