1812Y5000681GFR 1812Y5000681GFR
1812Y5000681GFR
Part Number
1812Y5000681GFR
Description
CAP CER 680PF 500V C0G/NP0 1812
Data sheet
1812Y5000681GFR.pdf
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance680 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C