1812Y5000221JER 1812Y5000221JER
1812Y5000221JER
Part Number
1812Y5000221JER
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 220PF 500V X7R 1812
Data sheet
1812Y5000221JER.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Family
Series
FlexiCap™
    Specifications
    SeriesFlexiCap™
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance220 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C