1812Y5000122KDT 1812Y5000122KDT
1812Y5000122KDT
Part Number
1812Y5000122KDT
Description
CAP CER 1200PF 500V X7R 1812
Data sheet
1812Y5000122KDT.pdf
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance1200 pF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C