1812Y2K00391MXR 1812Y2K00391MXR
1812Y2K00391MXR
Part Number
1812Y2K00391MXR
Description
CAP CER 390PF 2KV X7R 1812
Data sheet
1812Y2K00391MXR.pdf
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance390 pF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C