1812Y2K00102MXR 1812Y2K00102MXR
1812Y2K00102MXR
Part Number
1812Y2K00102MXR
Description
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1812
Data sheet
1812Y2K00102MXR.pdf
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance1000 pF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C