1812Y2500154JXR 1812Y2500154JXR
1812Y2500154JXR
Part Number
1812Y2500154JXR
Description
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1812
Data sheet
1812Y2500154JXR.pdf
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.15 µF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C