1812Y2500151FFT 1812Y2500151FFT
1812Y2500151FFT
Part Number
1812Y2500151FFT
Description
CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 1812
Data sheet
1812Y2500151FFT.pdf
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance150 pF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C