1812Y2000823KDR 1812Y2000823KDR
1812Y2000823KDR
Part Number
1812Y2000823KDR
Description
CAP CER 0.082UF 200V X7R 1812
Data sheet
1812Y2000823KDR.pdf
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.082 µF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C