1812Y2000153FCR 1812Y2000153FCR
1812Y2000153FCR
Part Number
1812Y2000153FCR
Description
CAP CER 0.015UF 200V C0G 1812
Data sheet
1812Y2000153FCR.pdf
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance0.015 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C