1206J0635P10DQT 1206J0635P10DQT
1206J0635P10DQT
Part Number
1206J0635P10DQT
Description
CAP CER 5.1PF 63V C0G/NP0 1206
Data sheet
1206J0635P10DQT.pdf
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss
    Tolerance±0.5pF
    Lead Style-
    Capacitance5.1 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.063" (1.60mm)
    Voltage - Rated63V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C