1206J0630472MDR 1206J0630472MDR
1206J0630472MDR
Part Number
1206J0630472MDR
Description
CAP CER 4700PF 63V X7R 1206
Data sheet
1206J0630472MDR.pdf
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance4700 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.063" (1.60mm)
    Voltage - Rated63V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C