1206J0505P60BFT 1206J0505P60BFT
1206J0505P60BFT
Part Number
1206J0505P60BFT
Description
CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 1206
Data sheet
1206J0505P60BFT.pdf
    Ratings-
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance5.6 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.063" (1.60mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C