1206J0502P20DAR 1206J0502P20DAR
1206J0502P20DAR
Part Number
1206J0502P20DAR
Description
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 1206
Data sheet
1206J0502P20DAR.pdf
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±0.5pF
    Lead Style-
    Capacitance2.2 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.063" (1.60mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C