1206J0500151GCR 1206J0500151GCR
1206J0500151GCR
Part Number
1206J0500151GCR
Description
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 1206
Data sheet
1206J0500151GCR.pdf
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance150 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.063" (1.60mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C