1206J0500150JAR 1206J0500150JAR
1206J0500150JAR
Part Number
1206J0500150JAR
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 1206
Data sheet
1206J0500150JAR.pdf
Category
Ceramic Capacitors
    Series
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance15 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.063" (1.60mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C