1206J0258P20CFT 1206J0258P20CFT
1206J0258P20CFT
Part Number
1206J0258P20CFT
Description
CAP CER 8.2PF 25V C0G/NP0 1206
Data sheet
1206J0258P20CFT.pdf
    Ratings-
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±0.25pF
    Lead Style-
    Capacitance8.2 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.063" (1.60mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C