1206J0250392MDR 1206J0250392MDR
1206J0250392MDR
Part Number
1206J0250392MDR
Description
CAP CER 3900PF 25V X7R 1206
Data sheet
1206J0250392MDR.pdf
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance3900 pF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.063" (1.60mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C