MPSL-0156-43-DS-4K
MPSL-0156-43-DS-4K
Part Number
MPSL-0156-43-DS-4K
Manufacturer
Sullins Connector Solutions
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 86POS 0.156
Data sheet
Category
Card Edge Connectors - Edgeboard Connectors
    Series
    RoHSRoHS
    ColorBlue
    Pitch0.156" (3.96mm)
    GenderFemale
    Features-
    Read OutDual
    Card TypeNon Specified - Dual Edge
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeFull Bellows
    Mounting TypeThrough Hole
    Card Thickness0.062" (1.57mm)