MPSL-0125-50-DS-4X9K
MPSL-0125-50-DS-4X9K
Part Number
MPSL-0125-50-DS-4X9K
Manufacturer
Sullins Connector Solutions
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 100POS .125
Data sheet
Category
Card Edge Connectors - Edgeboard Connectors
    Series
    RoHSRoHS
    ColorBlue
    Pitch0.125" (3.18mm)
    GenderFemale
    Features-
    Read OutDual
    Card TypeNon Specified - Dual Edge
    Part StatusActive
    TerminationSolder
    Contact TypeFull Bellows
    Mounting TypeThrough Hole
    Card Thickness0.062" (1.57mm)