JBC26HEYN
JBC26HEYN
Part Number
JBC26HEYN
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 26POS 0.100
    Color-
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Card Thickness0.062" (1.57mm)
    Contact FinishGold
    Flange Feature-
    Number of Rows1
    Contact MaterialBeryllium Copper
    Number of Positions26
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C