HCC36HEYI
HCC36HEYI
Part Number
HCC36HEYI
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 36POS 0.100
    Color-
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Card Thickness0.062" (1.57mm)
    Contact FinishGold
    Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
    Number of Rows1
    Contact MaterialBeryllium Copper
    Number of Positions36
    Operating Temperature-65°C ~ 125°C