HBC12DRYI-S93
HBC12DRYI-S93
Part Number
HBC12DRYI-S93
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 24POS 0.100
Data sheet
HBC12DRYI-S93.pdf
    RoHSRoHS
    ColorBlue
    Pitch0.100" (2.54mm)
    GenderFemale
    Features-
    Read OutDual
    TerminationSolder
    Contact TypeFull Bellows
    Mounting TypeThrough Hole
    Card Thickness0.093" (2.36mm)
    Contact FinishGold
    Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
    Number of Rows2
    Contact MaterialBeryllium Copper
    Number of Positions24
    Operating Temperature-65°C ~ 125°C