EBC36DRYN-S93
EBC36DRYN-S93
Part Number
EBC36DRYN-S93
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 72POS 0.100
Data sheet
EBC36DRYN-S93.pdf
    ColorBlue
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Card Thickness0.093" (2.36mm)
    Contact FinishGold
    Flange Feature-
    Number of Positions72
    Operating Temperature-65°C ~ 125°C