ACC18HETN
ACC18HETN
Part Number
ACC18HETN
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 18POS 0.100
Data sheet
ACC18HETN.pdf
    Color-
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Card Thickness0.062" (1.57mm)
    Contact FinishGold
    Flange Feature-
    Number of Positions18
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C