PSU82915A PSU82915A
PSU82915A
Part Number
PSU82915A
Manufacturer
Description
CAP ALUM 829UF 125V QC TERM
Data sheet
PSU82915A.pdf
    Impedance-
    Tolerance0%, +20%
    Capacitance829 µF
    Voltage - Rated125 V
    Lifetime @ Temp#-
    Size / Dimension1.813" Dia (46.05mm)
    Height - Seated (Max)4.375" (111.13mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 65°C