PSU54065 PSU54065
PSU54065
Part Number
PSU54065
Manufacturer
Description
CAP ALUM 540UF 165V QC TERM
Data sheet
PSU54065.pdf
    Impedance-
    Tolerance0%, +20%
    Capacitance540 µF
    Voltage - Rated165 V
    Lifetime @ Temp#-
    Size / Dimension2.063" Dia (52.40mm)
    Height - Seated (Max)4.375" (111.13mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 65°C