PSU37830 PSU37830
PSU37830
Part Number
PSU37830
Manufacturer
Description
CAP ALUM 378UF 330V QC TERM
Data sheet
PSU37830.pdf
    Impedance-
    Tolerance0%, +20%
    Capacitance378 µF
    Voltage - Rated330 V
    Lifetime @ Temp#-
    Size / Dimension2.563" Dia (65.10mm)
    Height - Seated (Max)4.375" (111.13mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 65°C