PSU27030A PSU27030A
PSU27030A
Part Number
PSU27030A
Manufacturer
Description
CAP ALUM 270UF 330V QC TERM
Data sheet
PSU27030A.pdf
    Impedance-
    Tolerance0%, +20%
    Capacitance270 µF
    Voltage - Rated330 V
    Lifetime @ Temp#-
    Size / Dimension2.063" Dia (52.40mm)
    Height - Seated (Max)4.375" (111.13mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 65°C