PSU23335B PSU23335B
PSU23335B
Part Number
PSU23335B
Manufacturer
Description
CAP ALUM 233UF 250V QC TERM
Data sheet
PSU23335B.pdf
    Impedance-
    Tolerance0%, +20%
    Capacitance233 µF
    Voltage - Rated250 V
    Lifetime @ Temp#-
    Size / Dimension2.063" Dia (52.40mm)
    Height - Seated (Max)3.375" (85.73mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 65°C