PSU16130A PSU16130A
PSU16130A
Part Number
PSU16130A
Manufacturer
Description
CAP ALUM 161UF 330V QC TERM
Data sheet
PSU16130A.pdf
    Impedance-
    Tolerance0%, +20%
    Capacitance161 µF
    Voltage - Rated330 V
    Lifetime @ Temp#-
    Size / Dimension2.063" Dia (52.40mm)
    Height - Seated (Max)4.375" (111.13mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 65°C