PSU16130 PSU16130
PSU16130
Part Number
PSU16130
Manufacturer
Description
CAP ALUM 161UF 330V QC TERM
Data sheet
PSU16130.pdf
    Impedance-
    Tolerance0%, +20%
    Capacitance161 µF
    Voltage - Rated330 V
    Lifetime @ Temp#-
    Size / Dimension2.563" Dia (65.10mm)
    Height - Seated (Max)4.375" (111.13mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 65°C